Strona główna Poradnik mieszkaniowy Krok 3 (rynek pierwotny): Negocjuj z deweloperem

Krok 3 (rynek pierwotny): Negocjuj z deweloperem

dodano: 2011-11-05 18:27:25, kategoria: Poradnik mieszkaniowy

Jeszcze w połowie lat dwutysięcznych deweloperzy nie czuli najmniejszej konieczności negocjowania cen z przyszłymi właścicielami budowanych przez nich nieruchomości. Mieszkania dosłownie schodziły na pniu i to klient musiał się spieszyć z decyzją o zakupie. Kryzys światowy zmienił jednak tę sytuację, zmuszając deweloperów do ustępstw i walki o nabywcę.

W sprzyjających okolicznościach możemy liczyć na pewne upusty cenowe (pod warunkiem, że cena mieszkania nie została już wcześniej znacznie obniżona). Trzeba pamiętać, że deweloperzy czerpią ze sprzedaży mieszkania znaczące zyski - istnieje więc podstawa do negocjacji. Ważnym argumentem może być np. to, że kupujemy pierwsze lub ostatnie mieszkanie w nowym budynku.

Częściej jednak zdarza się, że deweloperzy wolą pozostać przy pierwotnej cenie, starając się przekonać klienta do zakupu dodatkowymi „gratisami”. Negocjując można np. uzyskać wliczone w cenę mieszkania miejsce na parkingu podziemnym czy urządzenie kuchni lub łazienki. Jest więc o co walczyć, bo uzyskane w ten sposób korzyści mogą sięgać nawet 20 tysięcy złotych (a więc nawet ok. 8% całego kredytu!).


Tagi: negocjacje deweloper

Podobne artykuły:
- Chcesz kupić mieszkanie z drugiej ręki? Wytargujesz średnio 15.4 tys. zł
- Chwyty marketingowe deweloperów
- Deweloperzy stawiają na dywersyfikację
- Jak sprawdzić dewelopera?
- Krok 2 (rynek pierwotny): Znajdź odpowiednią nieruchomość

Komentarze i opinie