Strona główna Poradnik mieszkaniowy Krok 8 (rynek pierwotny): Podpisanie aktu notarialnego i wpis do księgi wieczystej

Krok 8 (rynek pierwotny): Podpisanie aktu notarialnego i wpis do księgi wieczystej

dodano: 2011-11-06 23:40:08, kategoria: Poradnik mieszkaniowy

Gdy mamy już w ręku podpisaną umowę kredytową powinniśmy jak najszybciej umówić się z naszym deweloperem na podpisanie aktu notarialnego, który potwierdzi dokonanie transakcji kupna-sprzedaży wybranego przez nas domu lub mieszkania.

Ważna uwaga! Jeśli nabywana przez nas nieruchomość znajduje się jeszcze w budowie z podpisaniem aktu notarialnego będziemy musieli poczekać do jej zakończenia. Akt można sporządzić dopiero po przekazaniu mieszkania/budynku do użytku.

Pamiętajmy też, że bank udzielający nam kredytu będzie pobierał od nas dodatkową opłatę w ramach ubezpieczenia pomostowego (patrz Krok 7: Ustanowienie zabezpieczeń przejściowych i założenie ROR)  dopóki nie dostarczymy mu odpisu z Księgi Wieczystej potwierdzającego ustanowienie hipoteki.

Wniosek o wpis do KW złożyć należy w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego właściwych dla danej nieruchomości. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku waha się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy i zależny jest od ilości wniosków przetwarzanych w danej chwili przez sąd. 


Tagi: księga wieczysta

Podobne artykuły:
- Czym jest Księga Wieczysta?
- Krótsze oczekiwanie na wpis do KW

Komentarze i opinie