Strona główna Wiadomości Apartamenty jako lokata kapitału

Apartamenty jako lokata kapitału

dodano: 2016-10-10 07:06:55, kategoria: Wiadomości

Ostatnich kilka lat przyniosło regularny rozwój rynku nieruchomości w Polsce. Segment inwestycji luksusowych stanowi ciągle zaledwie kilka procent całej oferty, jednak i tutaj zauważyć można progres. Apartamenty coraz częściej traktowane są nie tylko jako wyznacznik statusu społecznego i majętności, ale również – jako korzystna inwestycja kapitału.

Apartamenty jako lokata kapitału

Jakie funkcje pełnią luksusowe apartamenty?

Od kilku lat można zaobserwować wzrost zarobków, a co za tym idzie – również poziomu życia Polaków. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa wzrasta popyt na dobra luksusowe, do których niewątpliwie należą ekskluzywne nieruchomości. Z jednej strony ich rolą jest zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych najbardziej zamożnych nabywców, a z drugiej – podkreślenie ich statusu majątkowego. Warto przy tym wspomnieć, że osoby kupujące tego typu lokale traktują je często jako lokatę kapitału i jeden z elementów portfela inwestycyjnego. Jest to uzasadnione twierdzenie, jeśli przyjrzymy się danym z rynków zagranicznych – w ciągu dekady luksusowe apartamenty mogą zwiększyć swoją wartość nawet o 100%. Nierzadko nabywcy kupują tego typu nieruchomości płacąc gotówką, co potwierdza tezę, że transakcja stanowi dla nich dogodną lokatę kapitału, w zamierzeniu mającą przynieść duży zysk.

Najbardziej atrakcyjne apartamenty

Najwięcej luksusowych lokali znaleźć można w stolicy i największych miastach Polski – Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście. Tego typu apartamenty zlokalizowane są w nowoczesnych budynkach, takich jak apartamentowiec Cosmopolitan, albo na najwyższym piętrze obiektów o nieco niższym standardzie. O tym, czy nieruchomość można nazwać ekskluzywną, decyduje szereg czynników, a jednym z nich jest niewątpliwie położenie. Ścisłe centrum miasta, bliskość ważnych ośrodków biznesowych i kulturalnych oraz prestiżowe dzielnice to najlepsza lokalizacja. Ponadto istotny jest standard wykończenia, a ten powinien być najwyższy. Materiały najlepszej klasy, zastosowanie nowoczesnych technologii i wyposażenie z najwyższej półki to jednak nie wszystko. Mieszkańcy luksusowych apartamentów mają do dyspozycji usługi concierge, siłownię, salę fitness, saunę, basen i inne udogodnienia.

Kto kupuje?

Luksusowe apartamenty w celach mieszkaniowych zazwyczaj kupują zamożni Polacy po czterdziestym roku życia, którzy chcą przenieść się z obrzeży miasta w pobliże centrum. Taki stan rzeczy według ekspertów wynikać może ze zmiany sytuacji rodzinnej – kiedy dzieci dorastają i wyprowadzają się z domów jednorodzinnych, ich rodzice chcą zmienić miejsce zamieszkania, aby mieć łatwiejszy dostęp do udogodnień oferowanych przez miasto. Jak już zostało wspomniane, segment nieruchomości ekskluzywnych stanowi przedmiot zainteresowania inwestorów, którzy chcą korzystnie ulokować kapitał. Nabywcami są nie tylko zamożni biznesmeni czy ludzie kultury, ale również fundusze inwestycyjne oraz międzynarodowe firmy poszukujące opłacalnych rozwiązań, które przyniosą znaczny zysk.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji
- Będzie jeszcze więcej nowych mieszkań!

Komentarze i opinie