Strona główna Wiadomości Dlaczego rynek pierwotny zasługuje na pierwszeństwo?

Dlaczego rynek pierwotny zasługuje na pierwszeństwo?

dodano: 2018-02-21 17:34:16, kategoria: Wiadomości

Wielu z nas, zapytanych o najważniejszą życiową inwestycję, wskaże zakup własnego mieszkania. Nie da się ukryć, że tak duża transakcja wiąże się z wielkimi emocjami i również… dylematami! Niektórzy wciąż zastanawiają się, czy postawić na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Dlaczego rynek pierwotny zasługuje na pierwszeństwo?

Rynek pierwotny zakłada kupowanie mieszkań nowych prosto od dewelopera, kiedy to my stajemy się pierwszymi właścicielami lokum. Rynek wtórny zaś dotyczyć będzie odkupowania mieszkań od ich aktualnych posiadaczy. Dziś skupimy się na tym pierwszym, przedstawiając jego zalety.

Poniżej wraz z inwestorem odpowiedzialnym za budowę osiedla Walendów Park zebraliśmy kilka punktów, które potwierdzają, że mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego są godne uwagi:

Nowość, świeżość, czystość

Te trzy wartości zdają się współistnieć z inwestycjami deweloperskimi. Mieszkanie, które kupimy z rynku pierwotnego będzie zupełnie nowe – nieskażone żadną przeszłością, nietknięte ręką poprzednich lokatorów, gotowe na naszą inwencję aranżacyjną. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, technologiom i wykorzystaniu architektury modernistycznej w dobrym stylu możemy czuć, że nasze lokum jest znacznie świeższe niż stare kamienice czy blokowiska. Ponadto – decydując się na lokal od dewelopera, możemy doznać psychicznego poczucia czystości miejsca, w którym będziemy żyć.

Wiele kosztów obecnych na rynku wtórnym nas nie dotyczy

Ktoś, kto interesuje się sprzedażą i kupnem nieruchomości, wie, że rynek wtórny generuje spore koszty techniczne, które w zasadzie nie dotyczą ściśle interesującego nas mieszkania. I tak chcąc zakupić lokal wcześniej przez kogoś zamieszkiwany, musimy liczyć się z opłaceniem prowizji dla pośrednika, która wynosi około 2%+VAT, a więc przy mieszkaniu o wartości 300 tysięcy złotych wyniesie ponad 7 tysięcy! Poza tym odkupujący mieszkanie zobligowani są również do uiszczenia opłaty za podatek cywilnoprawny wynoszący 2% (w naszym wypadku 6 tysięcy złotych). Po zsumowaniu wyjdzie nam ponad 13 tysięcy kosztów technicznych. Czy warto?

Większa dowolność wyboru

Nie da się ukryć, że rynek pierwotny w ostatnich latach mocno przyspieszył. Dziś możliwe jest zakupienie wymarzonego mieszkania w niemalże każdej lokalizacji lub jej bliskiej okolicy. Z tym plusem wiąże się kwestia dowolności w personalizacji naszych upodobań. Łatwo można zwizualizować sobie hipotetyczną sytuację, w które interesuje nas mieszkanie na parterze w wybranej lokalizacji. W momencie kiedy rynek wtórny zaproponuje nam dwa dostępne lokale w tej okolicy umiejscowione na czwartym i szóstym piętrze, rynek pierwotny da nam spore pole do popisu i szeroki wybór mieszkań na interesującej nas kondygnacji i o zróżnicowanych metrażach oraz liczbie pokojów. Jeżeli jesteś zainteresowany mieszkaniem pod Warszawą w nowoczesnym budownictwie i otoczeniu zieleni zapoznaj się z ofertą: http://www.walendowpark.pl/mieszkania.html.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie