Strona główna Wiadomości Handel Bitcoinem bez wychodzenia z domu

Handel Bitcoinem bez wychodzenia z domu

dodano: 2018-05-13 21:47:20, kategoria: Wiadomości

Bitcoin to jedna z czołowych kryptowalut, które w ostatnim czasie zyskały na popularności na całym świecie, wśród różnych grup inwestorów.

W kryptowaluty można inwestować z dowolnego miejsca na ziemi, bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do sieci.

Handel na giełdach kryptowalutowych

Najpopularniejszą metodą handlu bitcoinami jest inwestowanie w kryptowaluty na elektronicznych giełdach. To sprawdzony i względnie bezpieczny sposób na udaną inwestycję. Na giełdach można kupować i sprzedawać bitcoiny. Przykładem giełdy kryptowalutowej jest w Polsce BitBay.net.

Na tym przykładzie można opisać tryb handlu bitcoinem bez wychodzenia z domu za pośrednictwem internetowej giełdy. W pierwszym kroku należy się zarejestrować i wpłacić środki finansowe. Później na stronie BitBay.net przechodzi się do głównej zakładki „Giełda” i można zobaczyć wykresy notowań poszczególnych kryptowalut, w tym bitcoina. W celu zakupu bitcoina użytkownik giełdy kryptowalutowej powinien wystawić swoją ofertę, poprzez wypełnienie szczegółów transakcji lub skorzystać ze zlecenia „Szybka transakcja”, żeby zakupić kryptowalutę natychmiast, po możliwie najniższym kursie. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma czas, który działa na naszą niekorzyść. Im szybciej kupimy kryptowalutę w okresie jej przeceny, tym więcej w przyszłości będziemy mogli na niej zarobić.

Analogicznie na giełdzie kryptowalutowej BitBay.net można sprzedawać zgromadzone bitcoiny, a rzecz jasna najlepiej sprzedać kryptowalutę po najwyższej proponowanej przez innego inwestora cenie.

Inwestowanie w bitcoina za pomocą giełdy kryptowalutowej - polskiej lub zagranicznej ma tę zaletę, że inwestor staje się właścicielem zakupionych bitcoinów i może je wykorzystać w zasadzie w dowolny sposób, nawet w postaci środka płatniczego, choć obecnie ma to miejsce bardzo rzadko.

Kupowanie bitcoinów w formie CFD

Alternatywnym sposobem handlu bitcoinem jest kupowanie kryptowaluty również w sieci, ale w formie CFD, czyli kontraktów na różnice kursowe. Kontrakty w rzeczywistości polegają na tym, że inwestor zakłada się z brokerem, czy kurs bitcoina wzrośnie czy spadnie. Brokerzy kryptowalutowi oferują obecnie CFD na wszystkich najbardziej popularnych instrumentach finansowych, w tym na złocie i ropie naftowej, oraz na kryptowalutach - bitcoin, etherneum itp. Kluczem do wypracowania najwyższych zysków jest przewidzenie tego, jak zachowa się kurs kryptowaluty objętej kontraktem. Jeśli nasze prognozy okażą się słuszne, broker będzie zobowiązany do wypłaty nam różnicy kursowej występującej pomiędzy ceną otwarcia zlecenia a ceną jego zamknięcia.

Korzyścią, ale i jednocześnie zagrożeniem dla inwestora handlującego bitcoinami w postaci kontraktów CFD jest możliwość zastosowania dźwigni finansowej. Pozwala ona otworzyć dużo większe zlecenie niż przy klasycznym inwestowaniu na giełdzie. Przy niskim wkładzie środków finansowych dźwignia umożliwia wypracowanie większych zysków w przypadku dobrego przewidywania zmiany cen, ale jeśli się pomylimy, nasze straty też będą większe.

>> Więcej informacji: www.xtb.com/pl/bitcoin-kb

Kontrakty CFD na bitcoina i inne, popularne kryptowaluty oferują w sieci liczni brokerzy, których przykładem jest broker Plus500 czy eToro.

Handel opcjami binarnymi

Kolejnym sposobem handlu bitcoinami bez wychodzenia z domu będzie zakup kryptowaluty w formie opcji binarnej. W tym przypadku podobnie jak przy CFD można zarabiać na spadkach wartości i wzrostach wartości bitcoina. Polega to na wybraniu kwoty inwestycji u brokera i określeniu, czy kurs po określonym czasie będzie wyższy czy niższy od tego, jaki jest w momencie zawierania transakcji. Minimalny przedział czasu na opcje binarne wynosi 60 sekund, a maksymalny nawet kilka tygodni. Taki handel opcjami binarnymi na bitcoinach oferuje np. broker BDSwiss.

Tutaj jak w przypadku giełd kryptowalutowych i inwestowania w CFD także należy zarejestrować u brokera konto klienta i wpłacić środki finansowe. Od tej chwili można już korzystać z klasycznych opcji binarnych z bitcoinem jako instrumentem bazowym lub samodzielnie ustawić czas wygaśnięcia i kwotę pojedynczej inwestycji wraz z przedziałem czasowym i kursami - Call lub Put.

Internet stwarza szerokie możliwości handlu bitcoinami i innymi kryptowalutami, co nie wymaga opuszczania domu dla realizowania takich inwestycji.

Polecamy także:


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie