Strona główna Wiadomości Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

dodano: 2015-07-30 22:56:29, kategoria: Wiadomości

Wybór drzwi, niezależnie od wielkości mieszkania nie należy do najłatwiejszych elementów planowania wystroju wnętrza. W małych mieszkaniach dodatkową przeszkodą jest przestrzeń, którą z jednej strony stracimy zbyt dużym skrzydłem, a z drugiej kolorem. Pamiętajmy też, że są one tak samo ważnym elementem wystroju wnętrza, jak stół czy komplet wypoczynkowy.

Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

Na właściwy wybór drzwi do mieszkania wpływa kilka czynników: wystrój wnętrza, kolor podłóg, a także wielkość mieszkania. Małe mieszkanie i tak cierpi na brak przestrzeni, a więc mniejsze doświetlenie i często wrażenie zagracenia lub nadmiaru mebli. Nie ma więc potrzeby ograniczać tą przestrzeń jeszcze poprzez wybór niewłaściwych drzwi. Dlatego też w takim przypadku powinniśmy postawić na drzwi przeszklone i to niemal w 2/3 powierzchni. Pozwoli to uniknąć efektu ciężkości i dodatkowego zaciemnienia. Jeśli jest taka możliwość możemy postawić na w pełni przeszklone drzwi.

Przy wybieraniu właściwych drzwi, szczególnie do małego mieszkania, nie zapominajmy również o ich wielkości. Zdecydowanie powinniśmy postawić na standardowe jednoskrzydłowe drzwi o szerokości 90 cm. Dwuskrzydłowe zostawmy właścicielom rezydencji i apartamentów. Kolor drzwi też nie może być przypadkowy, zwłaszcza, że często kupujemy je jeszcze przed pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Drzwi muszą pasować przede wszystkim do podłogi. To ważne, zwłaszcza gdy decydujemy się na podłogę imitującą drewno. Zestawienie innych faktur drzewa drzwi i podłogi znacznie ograniczy nam wybór mebli, które też często posiadają drewniane elementy. A drewno nie lubi konkurencji.

Małe wnętrza zdecydowanie bardziej lubią jasne odcienie jak biel czy naturalne drewno - klon, jesion, brzoza, sosna, dąb bielony lub jasny buk. Ciemniejsze drewno sprawdzi się natomiast w dużych pomieszczeniach. Wybierając drzwi, zdecydujmy się na jeden kolor, nawet jeśli podłoga w pokoju jest drewniana, a w łazience biała. Taki kontrast jest lepszy niż różne kolory drzwi w mieszkaniu, szczególnie małym, które zaburzą jego harmonię.

Nie zapominajmy też o kolorze i szerokości futryny. Pierwszy powinien jak najbardziej odpowiadać odcieniowi samych drzwi lub stanowić łącznik pomiędzy drzwiami a ścianą. Wybierając rodzaj oszklenia nie zapominajmy o zachowaniu proporcji. Nie może być to zupełnie przezroczyste szkło, by mieszkańcy małego mieszkania, mogli liczyć na odrobinę intymności, ale nie może być też zupełnie matowe. Półprzezroczyste będą dobrym kompromisem.

Więcej wartościowych informacji o nowoczesnym urządzaniu niewielkiego mieszkania znajdziesz na stronie http://www.stolbud.pl/


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie