Strona główna Wiadomości Niewielkie mieszkanie w najlepszej lokalizacji

Niewielkie mieszkanie w najlepszej lokalizacji

dodano: 2015-11-05 23:01:14, kategoria: Wiadomości

Deweloperzy planujący nowe inwestycje często na ich realizację wybierają obrzeża miast. I chociaż takie osiedla spełniają w pełni oczekiwania wielu nabywców, nie brakuje również osób, które marzą o mieszkaniu w centrum dużych metropolii.

Spełnienie oczekiwań klientów

Lokale mieszkalne w pobliżu centrum od zawsze cieszyły się największą popularnością. Bliskość parków rozrywki, restauracji, kin i teatrów sprawia, że taka lokalizacja jest niezwykle cenna. Ponieważ jednak właśnie w centralnych częściach miasta brakuje miejsca na budowę dużych budynków mieszkalnych, na rynku deweloperskim pojawił się nowy trend – mikroapartamentowce. Na takie rozwiązanie zdecydowano się m. in. w Nowym Jorku, czy Londynie, zaś w Polsce niewielkie mieszkania są dostępne we Wrocławiu, a także w Warszawie dzięki inwestycji firmy Dantex. Co się kryje pod tą nazwą i na jakie warunki mogą liczyć potencjalni klienci?

Jak wygląda mikroapartamenty?

Mikroapartamentowce to niewielkie mieszkania, których powierzchnia wynosi od kilkunastu do ok. 30 metrów kwadratowych, a więc mniej, niż tradycyjna kawalerka. Chociaż miejsca nie jest dużo, to umieszczono tam wszystko to, co niezbędne do życia, a same lokale ukończono w najwyższym standardzie. Mieszkańcy mają więc do dyspozycji łazienkę i salon z aneksem kuchennym, który pełni również funkcję sypialni. Dla wielu osób mały metraż może być argumentem zniechęcającym do kupna takiego mieszkania, bo trudno zmieścić w nim pralkę, a przestrzeń kuchni również jest ograniczona. Jednak deweloperzy i z tym sobie poradzili – nowoczesne mikroapartamentowce oferują takie udogodnienia, jak np. wspólna pralnia dla wszystkich mieszkańców. Ponadto w pobliżu powstają zazwyczaj sklepy czy bary szybkiej obsługi, aby zapewnić każdemu lokatorowi wszystko co potrzebne do codziennego funkcjonowania. Biorąc pod uwagę dogodną lokalizację, łatwy dojazd do pracy i bliskie sąsiedztwo centrum, okazuje się, że nie mikroapartament może być całkiem dobrym rozwiązaniem.

Dla studenta i dla absolwenta

Na mikroapartamenty często decydują się osoby młode, które właśnie ukończyły studia i zaczęły pracę zawodową. Niewielki metraż to oczywiście niższa cena będąca w zasięgu świeżo upieczonego absolwenta, który chciałby się usamodzielnić. Klientami deweloperów oferujących niewielkie mieszkanka są również rodzice studentów rozpoczynających naukę w wielkich miastach. Zamiast opłacać wynajęte mieszkanie, lepszą inwestycją jest jego kupno, a sam lokal może przydać się również po ukończeniu nauki. Z tego samego powodu wiele osób zdecydowało się na nabycie mikroapartementów - właśnie ze względu na możliwość wynajęcia ich studentom. Łatwy dojazd na uczelnię i brak konieczności dzielenia mieszkania czy pokoju z innymi lokatorami to niewątpliwie duży plus.

Za oceanem idea mikroapartamentów okazała się strzałem w dziesiątkę. Czy w Polsce również ma szansę powodzenia? Wrocławskie mieszkanka sprzedały się bardzo szybko. Również te w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. Lokalizacja w pobliżu centrum i łatwy dojazd na uczelnię od zawsze stanowiły ważny argument wyboru lokum, dlatego prawdopodobnie i u nas moda na mikroapartamenty nie przeminie szybko.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie