Strona główna Wiadomości Nowoczesny gabinet w twoim domu

Nowoczesny gabinet w twoim domu

dodano: 2018-04-25 10:34:42, kategoria: Wiadomości

Jeszcze do niedawna gabinet w domu był uznawany za luksus. Obecnie, gdy zdecydowana większość rodzin ma w domu komputer i stałe łącze internetowe, wygodne miejsce do pracy w domu staje się wręcz koniecznością. Aby dobrze spełniało swoje zadanie, powinno być odpowiednio urządzone i wyposażone.

Nowoczesny gabinet w twoim domu

Jednym z najważniejszych czynników w miejscu pracy – nie tylko ze względu na komfort, ale także na nasze zdrowie – jest ergonomia; tę z kolei można osiągnąć dzięki nowoczesnym meblom, ułatwiającym orientację i poruszanie się po gabinecie. Odpowiednie biurko i funkcjonalne krzesło to podstawa. Jeśli właściwie urządzimy miejsce pracy, może ono spełniać wielorakie zadania.

Określ swoje potrzeby

Aby właściwie urządzić gabinet, trzeba najpierw dobrze określić swoje potrzeby. W tym celu warto zadać sobie pytanie: Jaki sprzęt i w jakiej ilości będzie nam potrzebny? Jest to niezbędne przy wyborze biurka. Należy określić także, czy gabinet będzie tylko miejscem pracy, czy może też rozrywki przy komputerze, np. posłuży do gier. Kiedy początkowa koncepcja jest już gotowa, warto zapoznać się z ofertami różnych sklepów, np. firmy AJ Produkty – producenta nowoczesnych mebli biurowych, które chętnie są umieszczane również w domowych gabinetach. W przypadku nowoczesnych mebli liczą się także cechy takie jak uniwersalność zastosowań i niebanalny, pasujący do wnętrza wygląd.

Wydziel miejsce na gabinet

Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu nie ma osobnego pokoju, który możesz przeznaczyć na gabinet, wydziel je, stosując mobilne ścianki działowe. To nowoczesne rozwiązanie jest stosowane w wielu biurach typu open space. Jak dowiodły badania internetowego instytutu badań Ask.com, do pracy kreatywnej potrzebne jest nam osobne, ciche miejsce, w którym możliwe jest pełne skupienie na pracy. Idealną odpowiedzią na zapotrzebowanie na ciszę są ścianki dźwiękochłonne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet w wypadku braku osobnego pokoju będziesz mieć możliwość odizolowania się od domowych spraw w swoim gabinecie, aby móc szybciej i kreatywniej pracować. Mobilne ścianki działowe stwarzają możliwość łatwej zmiany aranżacji wydzielonego pomieszczenia.

Biurko to podstawa

Głównym meblem w nowoczesnych gabinetach jest biurko komputerowe. Jego wielkość wyznaczają dwie kwestie – rozmiary pomieszczenia oraz ilość sprzętu, która ma na nim stać. Oprócz komputera może się na nim znaleźć drukarka, skaner czy telefon, zatem nie powinno być ono zbyt małe. Należy także znaleźć odpowiedni kompromis pomiędzy ergonomią pracy a miejscem, które jest do dyspozycji; w takim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą się okazać biurka narożne.

O tym, jak ważna jest ergonomia, przekonują nas przede wszystkim własne doświadczenia – źle zorganizowane miejsce pracy zazwyczaj kończy się bólami kręgosłupa, mięśni i problemami z oczami. Dowodzą tego także badania naukowe.

Ergonomiczne krzesło biurowe

Następnym istotnym meblem są krzesła biurowe. Wybierając właściwy fotel, należy się kierować przede wszystkim własnym komfortem oraz zaleceniami BHP dotyczącymi tej kwestii. Odpowiednie krzesło powinno być regulowane i zapewniać swobodę ruchów. Jeśli Twój gabinet ma służyć nie tylko jako miejsce pracy, ale ma być też miejscem rozrywki, możesz wybrać krzesło gamingowe, które idealnie się sprawdzi zarówno w pracy, jak i podczas relaksu. Ciekawym rozwiązaniem są również nowoczesne siedzenia aktywne, wymuszające prostą postawę. Dzięki temu nowatorskiemu meblowi możemy podczas pracy wzmacniać swoje mięśnie i modelować sylwetkę. To doskonała propozycja dla osób aktywnych i dbających o siebie. Można także rozważyć zakup nakładki balansującej na zwykłe krzesło.

Meble do domowego gabinetu powinny być dopasowane również stylistycznie do wnętrza. Na szczęście w obecnych czasach nie ma z tym problemu. Oferta internetowych sklepów meblowych jest bardzo rozbudowana i obfituje w stylowe rozwiązania.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie