Strona główna Wiadomości Szukasz taniego mieszkania? Sprawdź tutaj!

Szukasz taniego mieszkania? Sprawdź tutaj!

dodano: 2012-01-17 10:29:29, kategoria: Wiadomości

Obecnie największy wpływ na ostateczną decyzję osób zainteresowanych kupnem mieszkania ma jego cena. Przed złożeniem podpisu na umowie kupna lokalu, który wydaje się atrakcyjny cenowo warto się jednak zastanowić, z czego taka cena może wynikać.

Szukasz taniego mieszkania? Sprawdź tutaj!

Poniżej zamieszczono zestawienie obszarów Warszawy, Krakowa i Wrocławia, gdzie średnie ceny mieszkań deweloperskich są najniższe.

 

Miasto

Średnia cena w mieście (tys. zł/mkw.)

Rejon

Średinia cena w rejonie (tys. zł/mkw.)

Udział mieszkań w rejonie w całej ofercie rynku pierwotnego miasta

Warszawa

8,5

Białołęka

6,2

14,5%

Kraków

6,9

Wzgórza Krzesławickie

5,0

1,1%

Wrocław

6,4

Psie Pole

5,6

8,3

 

Najtańszym rejonem w Warszawie jest Białołęka. Ta dzielnica znajduje się również na pierwszym miejscu pod względem wielkości oferty w stolicy, zostawiając daleko w tyle drugi w kolejności Mokotów. Na tym obszarze powstają przede wszystkim duże projekty deweloperskie składające się głównie z 2- oraz 3- pokojowych mieszkań o stosunkowo niskiej powierzchni.

W grodzie Kraka już od dłuższego czasu opinię najtańszej dzielnicy przypada w udziale Wzgórzom Krzesławickim. Warto jednak podkreślić, że w tym wypadku sytuacja wygląda odwrotnie niż w stolicy – w tym rejonie oferta lokali deweloperskich jest ograniczona.

We Wrocławiu osoby poszukujące taniego mieszkania z pierwszej ręki powinny skierować swoje poszukiwania głównie na teren Psiego Pola. W tym miejscu należy podkreślić, że decyzja o kupnie mieszkania jest podejmowana zazwyczaj raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, dlatego warto się dobrze zastanowić, z czego może wynikać niższa cena. Niski poziom stawek za mkw. powierzchni we wspomnianych rejonach poszczególnych miast jest rezultatem przede wszystkim peryferyjnej lokalizacji. Dzięki temu, bowiem deweloper może zaoszczędzić na kosztach zakupu działki. W efekcie jednak taki wybór zazwyczaj niesie ze sobą pewne niedogodności, z którymi będą musieli się zmierzyć przyszli mieszkańcy budynku. Może się to wiązać chociażby z codzienną stratą czasu w korkach, czy na przykład nieciekawym otoczeniem. Podobnym problemem może być brak szkół czy terenów zielonych w najbliższej okolicy.

Ponadto nieraz zdarza się, że w pobliżu budynku, w którym zamieszkali już nowi lokatorzy nie ma jeszcze sklepu, przez co zwykłe wyjście na zakupy może zamienić się w większą „wyprawę” do innej części miasta.

źródło: Emmerson S.A.


Tagi: ceny mieszkań

Podobne artykuły:
- Cena to nie jedyny koszt zakupu mieszkania!
- Co i za ile kupowaliśmy w 2010 roku?
- Gdzie szukać mieszkaniowych okazji na rynku pierwotnym?
- Ile mkw. mieszkania można dostać za średnią pensję?
- Już za 9 miesięcy taniej będzie kupić mieszkanie niż je wynająć

Komentarze i opinie