Strona główna Wiadomości Ubezpieczenie domu czy życie bez polisy - co się bardziej opłaca?

Ubezpieczenie domu czy życie bez polisy - co się bardziej opłaca?

dodano: 2015-08-05 07:03:16, kategoria: Wiadomości

Choć Polacy nie są osobami, które skrupulatnie planują swoje wydatki i regularnie oszczędzają, to jednak kiedy idzie o ubezpieczenia, stają się naglę okropnymi sknerami. Ubezpieczenie mieszkania lub domu, jest sprawą bardzo ważną, ale w dalszym ciągu jego sprzedaż nie jest zbyt wysoka. Warto się jednak zastanowić, czy bardziej opłaca się oszczędzić na składce, czy też jednak ochronić swój dobytek.

Ubezpieczenie domu czy życie bez polisy - co się bardziej opłaca?

Za i przeciw

W przypadku zakupu ubezpieczenia, zaletą jest to, że mamy pewność, iż w razie niespodziewanego zdarzenia, otrzymamy dodatkowe środki, które pomogą uporać się z naprawą. Do podstawowej polisy, zawsze też można dokupić usługi dodatkowe, które znacznie rozszerzą zakres ubezpieczenia, jak np. OC w życiu prywatnym czy też assistance domowe. Wadą będzie z pewnością konieczność opłacenia składki, której wysokość trzeba liczyć w setkach.

 

Co się bardziej opłaca?

Oszczędność na składce lub nie kupowanie ubezpieczenia wcale, tylko pozornie sprawia, że w portfelu zostaje więcej pieniędzy. Pierwsza większa szkoda, jaka może się przytrafić, z całą pewnością zmieni to błędne myślenie. Zazwyczaj za polisę dla mieszkania lub domu płaci się około 400 -500 zł. Koniecznie trzeba podkreślić, że jest to opłata roczna. W przeliczeniu wychodzi więc około 50 zł na miesiąc. Niewiele. Mała inwestycja może zwrócić się z nawiązką.

Jeśli dodatkowo umiejętnie będziemy szukać tego rodzaju polisy, można zyskać jeszcze więcej. Najtańsze ubezpieczenie domu łatwo jest znaleźć, jeśli się wie z jakich narzędzi najlepiej korzystać. Z całą pewnością wszelkiego rodzaju zestawienia i porównywarki internetowe, będą dobrym rozwiązaniem.

 

Dodatkowe zabezpieczenia

Wraz z polisą dla domu, można również zaopatrzyć się w inne ubezpieczenia, które poszerzają ochronę. OC w życiu prywatnym zapewni odszkodowanie w przypadku, gdy właściciel nieruchomości, wyrządzi szkodę osobom trzecim. Assistance domowy to z kolei pomoc specjalistów (np. hydraulika, elektryka, czy ślusarza), interwencja lub opieka medyczna oraz zorganizowanie pomocy w razie pobytu w szpitalu (opieka nad dziećmi lub osobami wymagającymi opieki).


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie