Strona główna Wiadomości Urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu

Urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu

dodano: 2015-07-29 11:49:09, kategoria: Wiadomości

Prostota i funkcjonalność – tak w największym skrócie można scharakteryzować nowoczesny styl, który coraz częściej króluje w domowych wnętrzach. Urządzenie mieszkania w tym właśnie klimacie jest sporym wyzwaniem wymagającym dobrego pomysłu i starannego planu, gdzie wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Na co w związku z tym zwracać uwagę?

Funkcjonalny design

Nowoczesny styl nie lubi przesady i chaosu. Pomieszczenia są aranżowane w taki sposób, by domownicy mieli do dyspozycji jak najwięcej przestrzeni. Obowiązuje tutaj zasada „więcej znaczy mniej”. Co to oznacza w praktyce? Dobierając poszczególne elementy wyposażenia, trzeba kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością, a także estetyką, która w tego typu aranżacjach odgrywa niezwykle ważną rolę.

Przeważają proste meble o geometrycznych kształtach. Są one zestawiane z użytkowymi przedmiotami wyróżniającymi się oryginalnym designem. Nadmiar dekoracji nie jest mile widziany. Przeważnie główną ozdobą jest jeden element – może to być np. narożna kanapa.

Proporcje i kolorystyka

Generalnie rzecz biorąc, liczy się zachowanie właściwych proporcji. Bardzo duże znaczenie mają także materiały wykorzystywane w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Wymienia się w tym gronie głównie kamień, szkło oraz metal, ale nierzadko są one łączone z egzotycznym drewnem czy tworzywami sztucznymi. Stosuje się też niestandardowe rozwiązania w postaci m. in. betonu na ścianach i podłogach. Pomieszczenia mają zwykle charakter otwarty, aczkolwiek można rozważyć postawienie ścianek działowych, np. z luksferów.

Niezwykle istotny jest dobór kolorów. W tej materii pole do popisu jest bardzo szerokie, aczkolwiek przeważnie są to stonowane barwy, przy czym duży nacisk kładzie się na akcenty w wyrazistych, intensywnych kolorach. Przykładowo szarość ścian można zestawić z czerwonymi, żółtym czy pomarańczowymi dodatkami – nie powinny one jednak występować w dużych ilościach, gdyż swoją obecnością będą przytłaczać. Kolory odgrywają dodatkowo jeszcze jedną funkcję – służą mianowicie do wyznaczania poszczególnych stref użytkowych.

Oświetlenie i jakość

Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu, nie wolno zapomnieć też o oświetleniu. Prosta lampa – czy to wisząca, czy stojąca – o interesującej formie będzie funkcjonalnym i jednocześnie estetycznym elementem wystroju. Do nowoczesnych aranżacji świetnie pasuje oświetlenie typu LED.

Na zakończenie jeszcze jedna ważna uwaga – w nowoczesnych aranżacjach preferowane są przedmioty dobrej jakości. Ponieważ jest ich mniej aniżeli w tradycyjnych mieszkaniach, są częściej i intensywniej eksploatowane. Więcej ciekawych informacji: http://www.lepukka.pl/


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie