Strona główna Wiadomości Czy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

Czy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

dodano: 2017-10-31 00:18:47, kategoria: Wiadomości

Posiadanie ogródka, który możemy zagospodarować wg własnych potrzeb, jest marzeniem wielu z nas. Wydawać by się mogło, że taki luksus jest zarezerwowany tylko dla właścicieli domów. Nic bardziej mylnego! Rozwiązaniem może być mieszkanie z ogródkiem. Jak kupić mieszkanie z ogrodem i czy jest to opłacalne?

Czy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

Dlaczego kupno mieszkania z ogródkiem jest możliwe?


Mieszkanie w bloku, które daje możliwość dostępu do ogródka, jest rozwiązaniem, które deweloperzy stosują coraz częściej i coraz więcej osób decyduje się na taki zakup. Jest to sposób na odczarowanie złej sławy mieszkań na parterze. Lokale położone na najniższej kondygnacji zwykle nie cieszyły się dużym powodzeniem, ponieważ uchodziły za trudniejsze w utrzymaniu, bardziej niebezpieczne i mniej komfortowe dla mieszkańców z uwagi np. na hałas z zewnątrz. Z tego powodu często były tańsze od pozostałych, a czasami inwestorzy w ogóle rezygnowali z budowy mieszkań na poziomie zerowym, oddając lokale pod wynajem sklepom czy punktom usługowym.

Obecnie deweloperzy coraz częściej podnoszą standard mieszkań na parterze, montując na przykład antywłamaniowe drzwi lub udostępniając mieszkańcom działki pod oknami.

Zalety i wady mieszkania z ogródkiem


Zacznijmy od niedostatków, które nie wynikają z samego faktu posiadania ogródka, a z usytuowania mieszkania na najniższej kondygnacji. Jednym z nich jest wspomniany już hałas, który może dobiegać z ulicy lub klatki schodowej. Poza tym mieszkania na parterze często budzą obawy związane z obniżonym poczuciem bezpieczeństwa lub brakiem prywatności – włączone światła i odsłonięte lub otwarte okna mogą przyciągać spojrzenia przechodniów. Aby zachować komfort psychiczny, warto zainwestować np. w antywłamaniowe rolety.

Do niewątpliwych zalet mieszkania z ogródkiem zalicza się oczywiście kontakt z naturą i możliwości wypoczynku poza murami mieszkania. Ogródek tuż pod oknami można urządzić wg własnych potrzeb, ustawiając tam np. zadaszoną altankę, która chroni prywatność, sadząc ulubione rośliny lub aranżując przestrzeń do wypoczynku.

Mieszkanie z ogródkiem daje namiastkę posiadania domu z ogrodem, jednak jest od niego zdecydowanie tańsze i mniej kłopotliwe w utrzymaniu. Nie musimy odśnieżać podjazdu, samodzielne usuwać awarii prądu czy wody, ponieważ są to zadania administracji.

Dla wielu osób istotna jest również lokalizacja – nie trzeba wyprowadzać się na obrzeża miasta, aby cieszyć się własnym skrawkiem ziemi.

Kupno mieszkania z ogródkiem – koszty


Ceny mieszkań z ogródkiem zależą m.in. od lokalizacji, typu i wysokości budynku, wielkości ogródka lub wysokości mieszkania (lokale na parterze bywają wyższe od pozostałych, co podnosi ich wartość). Niektóre lokale będą tańsze od tych z wyższych pięter, inne mogą być nieco droższe. Zwykle jednak ceny nie odbiegają znacząco od mieszkań z tarasami. Jedno jest pewne – mieszkania w bloku z ogródkiem są zdecydowanie tańsze niż dom.

Jeśli po zakupie mieszkania od dewelopera odpowiednio zaplanujemy prace wykończeniowe, łatwiej będzie nam zagospodarować zieloną przestrzeń za oknem i oszczędzić odpowiednią sumę na aranżację wymarzonego ogródka.

Szukasz swojego lokum? Przejdź sprawnie przez proces zakupu mieszkania krok po kroku. Sprawdź narzędzie Navidom!


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie