Strona główna Wiadomości Czy warto zainwestować w ubezpieczenie domu?

Czy warto zainwestować w ubezpieczenie domu?

dodano: 2016-03-25 02:34:03, kategoria: Wiadomości

Budowa własnego domu pochłania dużo środków pieniężnych. Zwykle są to oszczędności życia, a nie kiedy wspomagane przez kredyt bankowy. W momencie gdy dom stanie gotowy do zamieszkania, to często właściciele nie mają już żadnych zapasów gotówki. Z chwilą wypadków losowych oraz w momencie trwałego uszkodzenia mienia, może się więc okazać, że nie ma z czego pokryć strat.

Czy warto zainwestować w ubezpieczenie domu?

Czy warto ubezpieczyć dom

Ubezpieczenie domu jeszcze do niedawna było domeną bogatych osób, które posiadają pokaźne mienie. Kojarzyło się to z fanaberią oraz niepotrzebnym wydatkowaniem pieniędzy. Jednak czasy się zmieniają i sytuacja na rynku również. Teraz postawienie domu wiąże się z ogromnym wysiłkiem finansowym, często przekraczającym możliwości przeciętnej pensji. W takim wypadku warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu, by w przypadku sytuacji losowych mieć zabezpieczenie finansowe.

Nie istnieje idealna polisa zabezpieczająca dom, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wiele odmian i wariantów, z których można wybrać najbardziej dogodną dla siebie ofertę. Firmy ubezpieczeniowe pozwalają wybrać wiele opcji różniących się między sobą  zakresem, wysokością składki, sumą ubezpieczenia, a także wieloma dodatkowymi pakietami. Dzięki temu można znaleźć ubezpieczenie domu praktycznie skrojone na miarę, jedyne co to trzeba precyzyjnie określić własne potrzeby.

Ochrona szyta na miarę oraz kieszeń ubezpieczającego

W przypadku tej polisy nie warto sugerować się ceną, gdyż może ona oznaczać bardzo ubogi zakres ochrony mienia. Najczęściej podstawowe warianty ubezpieczenia domu to ubezpieczenie murów oraz elementów stałych jak:  podłogi, okna, framugi, schody czy meble. W wielu wypadkach istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o piwnice czy też elementy znajdujące się na zewnątrz budynku.

Zanim jednak podpiszę się umowę z danym towarzystwem ubezpieczeniowym warto zapoznać się ogólnymi warunkami umowy. To właśnie tam wyjaśnione zostały wszelkie kwestie dotyczące zasad ubezpieczenia domu. Dzięki temu otrzymuje się konkretne informacje jakie elementy są chronione polisą oraz w jakim stopniu. Należy również  dokładnie przestudiować spis wyłączeń, czyli sytuacji w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania za powstałe szkody. Gdy planuje się ubezpieczenie domu warto również pomyśleć o dodatkowe polisie OC chroniącej w przypadku gdy staniemy się sprawcą szkody. Może ona również szkody w przypadku gdy uszkodzenia zostaną wyrządzone przez psa lub przez dzieci.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie