Strona główna Wiadomości Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

dodano: 2015-12-01 08:37:41, kategoria: Wiadomości

Wybór mieszkania to poważna decyzja na lata, a sam zakup należy z całą pewnością poprzedzić gruntownymi poszukiwaniami. Potencjalni nabywcy często mają trudności w podjęciu ostatecznej decyzji – jak znaleźć mieszkanie idealne?

Większość ekspertów od nieruchomości twierdzi, że najważniejszym kryterium jakim należy kierować się podczas poszukiwania lokalu mieszkalnego jest jego lokalizacja. Oczywiście to prawda, jednak trzeba też pamiętać, że nie każdemu odpowiada centrum, podobnie jak nie wszyscy dobrze będą czuć się w spokojnej okolicy obrzeży miasta. Inne miejsce wybierze rodzina z małymi dziećmi, a inne – osoba, która poprzez nabycie nieruchomości chciałaby ulokować kapitał i zarabiać na wynajmie.

Lokalizacja przede wszystkim

Jeśli kupujemy mieszkanie po to, aby się do niego wprowadzić, powinniśmy – co całkiem oczywiste – wziąć pod uwagę własne oczekiwania i możliwości finansowe. Rodziny z dziećmi chętnie wybierają obrzeża miasta ze względu na spokojną okolicę i bliskość terenów zielonych. Bardzo często argumentem o dużej wadze jest bliskość węzła komunikacji miejskiej lub łatwość dojazdu do pracy i szkoły. Pod uwagę należy też wziąć metraż mieszkania tak, aby cała rodzina miała komfortowe warunki. Jeśli decydujemy się na kupno z zamiarem wynajmu, pod uwagę oprócz lokalizacji czy metrażu powinniśmy też wziąć rozkład pomieszczeń. Przechodnie pokoje czy aneks kuchenny nie są dobrym rozwiązaniem – lepiej wybrać lokal w pełni rozkładowy, bo dzięki temu każdy z lokatorów będzie miał do dyspozycji własny pokój. Na atrakcyjność takiego mieszkania ma wpływ oczywiście również bliskość uczelni, bo najczęściej najemcami są studenci. A ponieważ ta inwestycja może przynieść znacznie większe zyski w skali roku, niż w przypadku założenia lokaty bankowej, warto poświęcić czas na znalezienie nieruchomości spełniającej wymienione wyżej warunki.

Nowe mieszkanie, czy to z rynku wtórnego?

Poszukując mieszkania większość osób zastanawia się czy wybrać rynek wtórny czy pierwotny – każde rozwiązanie ma swoje dobre i nieco gorsze strony. Lokal od dewelopera to gwarancja wysokiej jakości materiałów użytych podczas budowy, a także wygodne rozwiązania, jak np. parking podziemny, czy siłownia w budynku. Zazwyczaj też możemy wybrać mieszkanie, jeśli podejmiemy decyzję o jego kupnie na odpowiednio wczesnym etapie inwestycji – wystarczy tylko wejść na stronę dewelopera i obejrzeć wizualizacje, jak np. tutaj, co ułatwi podjęcie decyzji. Ponieważ jednak inwestorzy raczej nie mogą pozwolić sobie na dowolną lokalizację ze względu na istniejącą już zabudowę miasta, nowe mieszkania do kupienia nie zawsze będą znajdowały się w atrakcyjnej dla nas okolicy. Tego problemu z pewnością nie mają osoby poszukujące lokalu na rynku wtórnym. Wybierając takie rozwiązanie trzeba jednak liczyć się również z tym, że prawdopodobnie przed wprowadzeniem się do niego konieczny będzie remont. Warto jednak wspomnieć, że dzięki zmianom w przepisach prawnych podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego można skorzystać z dofinansowania wkładu własnego w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

 


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie