Strona główna Wiadomości Nowe mieszkanie nie musi być drogie. Jak kupić je taniej?

Nowe mieszkanie nie musi być drogie. Jak kupić je taniej?

dodano: 2018-12-28 16:13:42, kategoria: Wiadomości

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że nowe mieszkania od dewelopera są znacznie droższe od tych z rynku wtórnego. W rzeczywistości często zdarza się, że możemy zapłacić za nie jeszcze mniej. Jak kupić mieszkanie od dewelopera bez przepłacania?

Nowe mieszkanie nie musi być drogie. Jak kupić je taniej?

Z zakupem własnego mieszkania wiąże się spory koszt. Musimy przygotować się wówczas na wydatek od około 200 do nawet ponad 500 tysięcy złotych w zależności od wybranej nieruchomości. Obecnie na rynku znajduje się wiele mieszkań przeznaczonych na sprzedaż. To nie tylko nieruchomości używane, ale także te nowe, które realizowane są stale przez deweloperów. Powstają także w największych miastach w Polsce, na przykład bez problemu znajdziemy obecnie nowe inwestycje we Wrocławiu, Warszawie czy w Poznaniu.

Nowe tańsze od używanych

Wiele osób uważa, że zakup mieszkania od dewelopera jest związany ze sporym wydatkiem. Warto jednak zaznaczyć, że nowe nieruchomości często są tańsze od tych z rynku wtórnego. Widać to przede wszystkim na przykładzie lokalizacji. Używane mieszkania są głównie położone w centrach miast, gdzie ceny nieruchomości same w sobie są wysokie. Zatem wybranie nowego mieszkania oddalonego od centrum miasta oznacza niższy koszt nawet o około 10-15 proc.

Wybierz mieszkanie na paterze lub najwyższym piętrze

Za mieszkanie od dewelopera możemy zapłacić jeszcze mniej, gdy zdecydujemy się na lokal położony na parterze – to właśnie te mieszkania są najtańsze. Niskie ceny często dotyczą także tych zlokalizowanych na najwyższych piętrach.

Szukaj okazji u deweloperów

Wielu deweloperów oferuje także swoim klientom mieszkania z atrakcyjnymi zniżkami. Dotyczy to głównie nieruchomości, które są trudniejsze w sprzedaży, na przykład ze względu na metraż, rozkład, kondygnację. Zamiast obniżki ceny można uzyskać też dodatkowe bonusy, na przykład darmowe miejsce parkingowe albo komórkę lokatorską. Co ważne, ceny nieruchomości spadają również pod koniec roku kalendarzowego – to właśnie wtedy warto poszukiwać najlepszych okazji, ponieważ deweloperzy obniżają ceny swoich mieszkań na sprzedaż.


Tagi:

Podobne artykuły:
- Inwestuj z domu! Jak wybrać odpowiednią strategię inwestowania na Forexie?
- 50 dni do końca Rodziny na swoim
- Apartamenty jako lokata kapitału
- Bank "zafunduje" tańsze wakacje
- Banki wycofują się z kredytowania prowizji

Komentarze i opinie