Strona główna Wiadomości Co i za ile kupowaliśmy w 2010 roku?

Co i za ile kupowaliśmy w 2010 roku?

dodano: 2011-11-21 20:48:33, kategoria: Wiadomości

Wedle danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba trazakcji kupna/sprzedaży nieruchomości wzrosła w roku 2010 o 23% (w stosunku do roku poprzedniego).Za ile przeciętnie kupowano mieszkanie i jakie lokale cieszyły się największym zainteresowaniem?

Zgodnie z danymi podawanymi przez GUS przedmiotem obrotu w roku 2010 były głównie mieszkania 3 i 4 izbowe, oraz większe - stanowiły one niemal 73% wszystkich przedmiotów tranzakcji. Kawalerki stanowiły natomiast znacznie mniejszy odsetek sprzedawanych lokali - 3,1%.

Tradycyjnie już największą liczbą sprzedanych lokali mieszkalnych pochwalić się może województwo mazowieckie (ponad 11 tysięcy transakcji). Zaraz za nim plasuje się Śląs (ponad 10 tys.). Z około 5 tysiącami sprzedanych mieszkań pośrodku stawki znalazły się Województwo Wielkopolskie, Warmińsko-Mazurskie i Zachodniopomorskie (w takiej kolejności). Ranging zamykają Podkarpackie i Świętokrzyskie (niecałe 2 tys.).

Na zakup mieszkania, przeciętny nabywca wydawał w 2010 roku 188,6 tys. zł. Warto także zwrócić uwagę na różnicę w cenie mieszkań między obszarem wiejskim i miejskim. Lokale mieszkalne w miastach były w zeszłym roku droższe od wiejskich o 36%.


Tagi: gus ceny mieszkań powierzchnia mieszkania

Podobne artykuły:
- Cena to nie jedyny koszt zakupu mieszkania!
- Dlaczego powierzchnia mojego mieszkania nie zawsze jest taka sama jak podają to zapisy w KW? Od jakiej powierzchni płacę podatek?
- Gdzie szukać mieszkaniowych okazji na rynku pierwotnym?
- Ile mkw. mieszkania można dostać za średnią pensję?
- Już za 9 miesięcy taniej będzie kupić mieszkanie niż je wynająć

Komentarze i opinie