Strona główna Poradnik mieszkaniowy Krok 6 (rynek wtórny): Ustanowienie zabezpieczeń przejściowych i założenie ROR

Krok 6 (rynek wtórny): Ustanowienie zabezpieczeń przejściowych i założenie ROR

dodano: 2011-11-17 00:27:47, kategoria: Poradnik mieszkaniowy

W chwili podpisania umowy kredytowej zostaniemy najprawdopodobniej poproszeni także o podpisanie umów ubezpieczeniowych. Dwoma głównymi są ubezpieczenie pomostowe (ustanawiane na czas od momentu przyznania kredytu do wpisu hipoteki w księgę wieczystą nieruchomości), oraz ubezpieczenie brakującego wkładu własnego.

Często bank stara się jednocześnie o podpisanie ubezpieczenia na życie, na wypadek utraty pracy czy wszelkich wypadków losowych. Bank może także zobowiązać nas do przyjęcia ubezpieczeń w umowie. W takiej sytuacji, do czasu zadośćuczynienia formalnościom pieniądze nie zostaną nam przekazane.

Zdecydowana większość banków wymaga od kredytobiorcy także założenia u siebie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR), z którego ściągana będzie comiesięczna rata kredytu. Jest to procedura szybka i nie wymagająca zbyt wielu formalności. Jeśli jednak bierzemy kredyt w banku, z którego usług nie korzystamy na co dzień, możemy się spodziewać, że zostanie nam zaoferowane dużo więcej produktów – np. karta kredytowa, ubezpieczenie mieszkania etc. W wielu bankach skorzystanie z takiej oferty obniża marżę kredytu, lub też stanowi warunek konieczny dla podpisania umowy kredytowej. 

Należy więc przyjrzeć się ofercie banku i rozważyć wynikające z niej korzyści.   


Tagi: ror zabezpieczenia przejściowe

Podobne artykuły:
- Krok 7 (rynek pierwotny): Ustanowienie zabezpieczeń przejściowych i założenie ROR
- Rodzaje ubezpieczeń w kredytach hipotecznych

Komentarze i opinie